I LOVE NATURE...

su: Data utworzenia: 2012-04-04 17:05:10
Ostatnia aktualizacja: 2013-11-11 15:07:11
Kategoria: Wywiady
Tagi: drewniane ozdoby, drewno, rzeźba, rękodzieło, hand made, sztuka
Autor: Redakcja MamyCel.pl
Zdjęcie niedostępne

Daria i Jarek to małżeństwo z 9-letnim stażem. Trzy lata temu rzucili wszystko, by spełnić swoje marzenie i wyprowadzić się w góry, na Podhale w okolice Zakopanego. Tam ich największa pasja zyskała nowy wymiar : I LOVE NATURE.

 

 

 

 

Jak powstał duet I LOVE NATURE? Jakie były Wasze początki? 

Jarek od dzieciństwa tworzył. Pochodzi z artystycznej rodziny, więc od najmłodszych lat rzeźbił, malował, fotografował a nawet haftował. Ja od dawna robiłam handmadowe prezenty dla rodziny i przyjaciół (ramki, stroiki itp.). Gdy przenieśliśmy się w góry postanowiliśmy nasze pasje przełożyć na czyny i pokazać się szerszemu gronu (namawiali nas również do tego znajomi). I tak powstało i love nature - głównie z idei pokazania ludziom co robimy i co lubimy, a nie z idei zarobku i rozkręcania interesu. 

 

Co tworzycie i do kogo adresujecie swoje prace? 

Tworzymy różne artykuły do wystroju wnętrz oraz akcesoria kuchenne, głównie z drewna. Jak najbardziej proste, jak najbardziej ekologiczne : Misy, deski, patery, lampy, świeczniki, skrzynki i inne.


Swoje prace adresujemy do wszystkich którzy kochają naturę, cenią niebanalność, prostotę i ekologię. 

Jak powstają Wasze  prace? Z jakich narzędzi i materiałów korzystacie?  

Głównym materiałem, z którego tworzymy jest jesion, brzoza oraz lipa. Jeśli chodzi o narzędzia są to głównie : siekiera, piła, noże do rzeźbienia oraz dłuta. W większości stare, po dziadkach bo uważamy, że takie są najlepsze, a korzystanie z nich sprawia nam przyjemność. Myślę, że właśnie to nadaje naszym pracom duszę i charakter. Prace powstają w przeróżny sposób, czasem mamy gotowy pomysł i szukamy materiału z jakiego najlepiej go wykonać, czasem sam kształt i faktura drewna podpowiada nam co z niego zrobić. Czasem jakiś kawałek deski czy pniaka musi przeleżeć trochę czasu, aż nadejdzie jego moment i jego zastosowanie wpadnie nam do głowy znienacka. 

 

 

Skąd czerpiecie pomysły? Co jest Waszym źródłem inspiracji? 

Przede wszystkim natura, która zazwyczaj  sama narzuca nam pomysł na wykonanie danej pracy. Czasem też pomysł rodzi się z potrzeby wykonania czegoś, czego w sklepach nie ma, bądź jest, ale pod postacią nieestetycznego plastiku czy innego materiału. Czasem pomysły podrzucają nam klienci. Inspirują nas proste stare przedmioty użytku codziennego, często prymitywne, surowe bądź nawet toporne, bez zbędnych ozdobników.  

 

Kto zaszczepił w Was pasję do rękodzieła? Czy to jakieś tradycje rodzinne? 

W przypadku Jarka można powiedzieć że to tradycje rodzinne. Ojciec artysta fotografik, złota rączka, matka - aktorka, kobieta z tysiącem talentów manualnych, wujostwo - malarze. W moim przypadku - chyba czysty przypadek, gdyż nikt w rodzinie rękodziełem się nie zajmował.  

Jaką rolę w Waszym życiu odgrywa pasja? 

W chwili obecnej to całe nasze życie... Coś co sprawia nam ogromną radość , coś co wykonujemy z przyjemnością i dzięki możliwościom zarobkowym możemy wykonywać 24 godziny na dobę wkładając w to całe swoje serce.  

Czy łatwo jest pogodzić pasję z codziennymi obowiązkami? 

W naszym przypadku tak. Owszem, często tworzymy do późna, potem pozostaje jeszcze fotografowanie prac i wrzucenie ich do internetu, a obiady jadamy nocą, ale nie narzekamy. Mamy czas zajmować się psami i przede wszystkim możemy tworzyć oboje razem. 

Cenicie sobie bliski kontakt z naturą.  Mieszkacie w pięknym domku zaszytym głęboko w lesie, bez sąsiadów, bez luksusów . Powiedzcie, co daje Wam takie życie z dala od miasta, ludzi? 

Takie życie prowadziliśmy przez rok , w Pcimiu. Mieszkaliśmy  w lesie , z dala od sąsiadów, w starszym drewnianym domku pośród drzew. Teraz mieszkamy na wsi, wśród innych ludzi i tęsknimy za takim odludziem. Nigdy nie ciągnęło nas do ludzi, miasta i chaosu. Lubimy zaszyć się z dala od cywilizacji i tworzyć. A tworząc odpoczywać w ciszy i spokoju:) 

 

Chcecie inspirować ludzi do życia bliżej natury. Dlaczego? 

Bo tak jest zdrowiej. I przyjemniej! Wielu ludzi nie docenia tego co nam daje przyroda. Nie potrafi po prostu posiedzieć nad strumieniem lub na pieńku w lesie i posłuchać szumu wody czy drzew, posłuchać ptaków, a przede wszystkim wsłuchać się w siebie. Nie doceniają jak ważne jest środowisko i czyste powietrze, przez co go nie szanują. A kiedyś może tego wszystkiego zabraknąć. 

Czy czujecie się spełnieni? 

Tak, choć jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa jeśli chodzi o nasze miejsce na ziemi:) 

Jakie są Wasze plany na przyszłość, do czego dążycie? 

Chcemy po prostu nadal robić to co robimy, tworzyć i pokazywać to innym. Inspirować do życia w zgodzie z naturą , z dala od chaosu i stresu. A czy Podhale to nasz ostatni przystanek ? To się jeszcze okaże.

 

Inne artykuły użytkownika

Pożegnanie

2017-06-26 10:45:52

Szanowni Przyjaciele i Użytkownicy portalu mamycel.pl więcej

Premiera designerskich...

2016-08-04 13:55:31

Największy polski showroom poświęcony meblom i dekoracjom vintage, Patyna.pl, połączył... więcej

Międzynarodowy Dzień...

2016-06-21 17:49:01

18 czerwca w Bochni odbył się Międzynarodowy Dzień Publicznego Dziergania. więcej

Mayday 2 – najzabawniejsza...

2016-06-16 21:00:25

"Mayday 2”, czyli jak w 120 minut umrzeć ze śmiechu... i przeżyć. więcej
Inne artykuły

„Koncentrując się na...

2017-04-23 12:42:43

Małgorzata Mika – dziewczyna, którą poznałam w czasie studiów. Interesuje się literaturą... więcej

„Hello, my Blue Diary” –...

2017-04-23 12:33:27

Jej wiersze z pewnością poruszą do głębi każdego człowieka. Pełno w nich smutki i... więcej

Pan od pędzla – rozmowa z...

2017-04-23 12:18:14

Paweł Majerczyk – mówi o sobie Pan Charlie. Zaczął, jak każdy, od bloga modowego i kanału... więcej

„Nie mówię...

2017-04-23 12:10:59

Martyna Kowalczyk – absolwentka ASP. Rysuje komiksy, maluje, gra na basie. Prowadzi bloga z... więcej
Oceń artykuł
Reklama