29 czerwca w Krakowie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie”.

su: Data utworzenia: 2013-07-02 08:44:56
Ostatnia aktualizacja: 2013-11-22 16:39:42
Kategoria: Spotkania z pasją
Tagi: spotkanie z pasją, rękodzieło, warsztaty, hand made, scrapbooking, podróże, zdjęcia, fotorelacja, Kraków
Autor: Redakcja MamyCel.pl
Zdjęcie niedostępne

29 czerwca w Krakowie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie”. Jest to pierwsza edycja spotkań pełnych pasji i sądząc po ich niezmiernie pozytywnym odbiorze – nie ostatnia.

Pomysł na zorganizowanie, tych przepełnionych pasją spotkań, powstał dzięki Beacie Marszałek – mamycel.pl oraz Iwonie Dudziak - „Małopolanki tworzą” i jest on skierowanego do wszystkich, którzy „szukają inspiracji, motywacji, zachęty do działania oraz możliwości zdobycia nowych, cennych umiejętności i nawiązania interesujących przyjaźni”. 

Jak więc wyglądało pierwsze spotkanie? 

Motywem przewodnim slajdowisk i warsztatów było hasło „Podróżuj z pasją”. Każdy kto w sobotnie południe wybrał się na spotkanie mógł nie tylko miło i towarzysko spędzić czas, ale również mógł poznać niezwykłych ludzi, dla których pasja, a dokładniej podróże stały się sposobem na życie. 

 

Pierwsza część spotkania należała do kobiet, które zachęcały do podróżowania, dzieliły się nie tylko swoimi doświadczeniami z podróży, ale i udzielały cennych wskazówek na temat podróżowania.

Justyna Mach i Marzena Dudziak jako pierwsze przedstawiły swoje slajdowisko o Ukrainie  i  Rumunii, do których samodzielnie zorganizowały podróż niewielkim kosztem. Poza odkrywaniem niesamowitych zakątków tych dwóch krajów, każdy uczestnik spotkania mógł dowiedzieć się jak zorganizować taką wyprawę na własną ręke za niewielkie pieniądze.

 

Kolejne slajdowisko przedstawiła Karolina Lach, kobieta, która spakowała swoje rzeczy tylko w jeden plecak i 2 października 2011 roku wyruszyła w niezapomnianą podróż swojego życia. W 255 dni przejechała 53 tys. 734 km., zwiedziła 14 krajów (Ukrainę, Rosję, Mongolię, Makau, Chiny, Hongkong, Filipiny, Tajlandię, Malezję, Singapur, Indonezję, Australię, Laos, Kambodżę), poznała setki ludzi i przeżyła niezliczone przygody. Przemierzając obce kraje wykonała kilka tysięcy zdjęć, którymi mogła teraz podzielić się podczas spotkania. Niezwykłe i inspirujące – tak można w skrócie podsumować to slajdowisko.

 

Bez wątpienia cała pierwsza część spotkania była niezwykle interesująca, a opowieści dziewczyn były wysłuchiwane przez uczestników z zapartym tchem. Kto wie.. może właśnie teraz ktoś zainspirowany opowieściami dziewczyn, zdecydował się na swoją własną podróż życia? 

Po pełnych niezwykłych historii slajdowiskach, przyszedł czas na drugą część spotkania, podczas której każdy mógł wziąć udział w warsztatach scrapbookingu. 

 

Scrapbooking to sztuka własnoręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi.

Warsztaty poprowadziła Kasia Juszkiewicz – organizatorka spotkań Craftshow w Krakowie. Dzięki hojnym sponsorom, wszyscy zostali zaopatrzeni w potrzebne materiały do stworzenia albumu.  Oczywiście zgodnie z hasłem spotkania na warsztatach powstawały mini albumy z podróży, które w niezwykle kreatywny sposób pozwolą każdemu na uwiecznienie swoich wojaży pod świecie.

Podczas kilkugodzinnego spotkanie dla uczestników przygotowane zostały również inne atrakcje. Każdy mógł spróbować różnego rodzaju herbat ze sklepu internetowego www.smaksztuki.pl, będącego prawdziwym królestwem herbat i.. nie tylko. Małgorzata Poraszka, właścicielka sklepu internetowego, zaprezentowała poza herbatą, wypalaną przez siebie porcelanę. Było zatem nie tylko aromatycznie, ale również kolorowo.

 

Organizatorki Beata i Iwona zadbały o licznie przybyłe mamy. Specjalnie dla ich pociech przygotowany został kącik pełen gier i zabawek, dzięki czemu dzieci zdecydowanie się nie nudziły.

Pierwsze spotkanie było atrakcyjne nie tylko dla dzieci, ale i bez wątpienia dla każdego uczestnika. Oby wszyscy obecni trzymali w sobie tą niezwykłą dawkę motywacji do podążania za własnymi marzeniami i pasjami. 

Jeżeli ktoś będzie myślał, czy udać się na następne spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie” niech nie zastanawia się długo, bo zdecydowanie warto zainwestować niewielkie pieniądze i czas na tak sympatyczne doświadczenie. A dla bardziej niezdecydowanych – jedna z uczestniczek tak oto oceniła sobotnie spotkanie: "Spotkanie fantastyczne! uwielbiam opowieści o podróżach, po za tym było bardzo przyjemnie i tak..domowo;))"

A więc.. do zobaczenia następnym razem!

  

Opracowała: Agnieszka Dziegiel
Fot: Anita Grzesikowska

Więcej zdjęć ze spotkania >> 

Inne artykuły użytkownika

Premiera designerskich...

2016-08-04 13:55:31

Największy polski showroom poświęcony meblom i dekoracjom vintage, Patyna.pl, połączył... więcej

Międzynarodowy Dzień...

2016-06-21 17:49:01

18 czerwca w Bochni odbył się Międzynarodowy Dzień Publicznego Dziergania. więcej

Mayday 2 – najzabawniejsza...

2016-06-16 21:00:25

"Mayday 2”, czyli jak w 120 minut umrzeć ze śmiechu... i przeżyć. więcej

Mayday2 - lepszy niż kabaret!

2016-05-08 14:22:29

Światowy Hit Ruszył w Polskę ! Lepszy niż kabaret! więcej
Inne artykuły

„Koncentrując się na...

2017-04-23 12:42:43

Małgorzata Mika – dziewczyna, którą poznałam w czasie studiów. Interesuje się literaturą... więcej

„Hello, my Blue Diary” –...

2017-04-23 12:33:27

Jej wiersze z pewnością poruszą do głębi każdego człowieka. Pełno w nich smutki i... więcej

Pan od pędzla – rozmowa z...

2017-04-23 12:18:14

Paweł Majerczyk – mówi o sobie Pan Charlie. Zaczął, jak każdy, od bloga modowego i kanału... więcej

„Nie mówię...

2017-04-23 12:10:59

Martyna Kowalczyk – absolwentka ASP. Rysuje komiksy, maluje, gra na basie. Prowadzi bloga z... więcej
Oceń artykuł
Reklama