Cykl „Pasja sposobem na życie” może okazać się idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu

su: Data utworzenia: 2013-09-25 10:37:14
Ostatnia aktualizacja: 2013-11-22 16:43:51
Kategoria: Spotkania z pasją
Tagi: filc, filcowanie, stoiska z rękodziełem, hand made, spotkanie pasją, rękodzieło, warsztaty, filcowe misie, filcowanie na mokro, sucho, podróże, zdjęcia, fotorelacja
Autor: Redakcja MamyCel.pl
Zdjęcie niedostępne

Drugie spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie” odbyło się 21 września w Cafe Szafe w Krakowie. Pomimo zbliżających się chłodnych, jesiennych dni uczestnicy byli szczęśliwi i zainspirowani. Obserwowali, tworzyli i potwierdzali, że warto mieć w życiu pasję, ubarwiającą rzeczywistość.

 

 

 

Dzięki zaangażowaniu portalu „mamycel.pl” Beaty Marszałek i Iwony Dudziak z „Małopolanki tworzą” po raz drugi odbyło się niesamowite spotkanie, związane z zawsze aktualnym hasłem „Pasja sposobem na życie”. Tematem przewodnim okazała się „filcomania”, dzięki czemu pojawili się ludzie, tworzący rozmaite dzieła z filcu, a także osoby zaintrygowane taką sztuką, szukające inspiracji w tej specyficznej technice rękodzielniczej. Na spotkaniu już po raz kolejny pojawiło się liczne grono Małopolanek.

  

W pierwszej części spotkania Dominika Radzikowska, właścicielka firmy "Nikado" wprowadziła uczestników wydarzenia w świat filcu, oraz rodzajów technik filcowania artystycznego. Zaprezentowała jak metodą filcowania na sucho ozdabiać filcem różnego rodzaju materiały. Sama mówi: „Rób to, co kochasz, a nigdy w życiu już nie będziesz musiał pracować”. Skąd takie stwierdzenie? Bowiem choć dążenie do celu wiąże się z licznymi trudnościami – to jednak warto realizować własne marzenia, by poczuć dumę i satysfakcję z tego, co robi się na co dzień. Tym bardziej kiedy odnosi się sukcesy – Dominice udało się otrzymać dotację na własną działalność. A wiele ryzykowała, gdy odchodziła z wcześniejszej pracy pedagoga. Jest szczęśliwa, że właśnie tak potoczyło się jej życie, bo dostała szansę na to, by robić to, co kocha. I zawsze podkreśla, by doceniać wartość rękodzieła. To przecież nie tylko materiały, pieniądze, czas, ale to część nas samych, starających się włożyć jak najwięcej pozytywnych emocji i niepowtarzalności w każdy nowo powstający przedmiot.

 

Fot: Anita Grzesikowska 

Następnie odbyły się warsztaty filcowania na sucho metodą "Needle felting", podczas których uczestnicy mogli nauczyć się jak wykonać filcowaną broszkę w kształcie głowy misia.  "Needle felting" - to bardzo czasochłonna technika polegająca na filcowaniu przy użyciu specjalnych igiełek. Wykonanie jednego misia to kilkugodzinny proces, polegający na rzeźbieniu w czesance.

    

Fot: Anita Grzesikowska

Warsztaty przeprowadziła Agnieszka Sojko znana jako „AgaFil”. Dla niej filcowanie to „tak jakby połączenie rzeźby i malarstwa”. Zawsze warto spróbować stworzyć coś nowego, może akurat okaże się to pasją na całe życie. Ważna jest kreatywność i to jak mówi sama Agnieszka, by „Nie  bać się  próbować, uczyć nowych technik, eksperymentować, poszukiwać, łączyć różne techniki.  Inspirować, wymyślać i nie trzymać się kurczowo schematów. Szukać, znajdować i udoskonalać”.

Gotowe misie uczestników spotkania można podziwiać na jednym ze zdjęć:) 

 

Fot: Klaudia Kot 

Pod koniec drugiej części spotkania Krystyna Drożdżowska "KaDe" przeprowadziła kolejne warsztaty, ale tym razem filcowania na mokro. Uczestnicy mogli wykonać kwiat na łodydze jako naszyjnik.

 

Fot: Klaudia Kot 

Twórczość gości specjalnych II edycji spotkań z cyku "Pasja sposobem na życie" - Krystyny Drożdżowskiej, Dominiki Radzikowskiej,  Agnieszki Sojko oraz Małgorzaty Płoszaj jest idealnym potwierdzeniem tego, jak z niepozornego materiału, jakim jest filc, można wykonać masę różnorodnych rzeczy, między innymi magiczną i oryginalną biżuterię, czapki, szale a nawet ubrania. Osoby biorące udział w spotkaniu, spróbowały tym samym innego rodzaju tworzenia z filcu, co miejmy nadzieję, że zaowocuje nowymi pasjami w ich życiu.

 

Fot: Anita Grzesikowska 

 

Fot: Klaudia Kot

To niesamowite spotkanie i warsztaty nie byłyby możliwe, gdyby nie główny sponsor wydarzenia, czyli sklep i hurtownia Filart. Firma Filart zadbała o to by wszyscy uczestnicy otrzymali wszelkie niezbędne rzeczy do tworzenia własnego rękodzieła. Ponadto dzieki sponsorom - sklep Filart.pl oraz firmie Home Variety udało się zorganizować konkursy z nagrodami!  

  

Następne spotkanie już w listopadzie i na pewno nie można go przegapić! Może i ty odkryjesz tam swoją własną pasję, odnajdziesz inspirację? Cykl „Pasja sposobem na życie” może okazać się idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie własnej kreatywności i poznanie ciekawych ludzi, którzy mogą zmobilizować do działania i zmienić nasz sposób patrzenia na rzeczywistość.

 

Zobacz wiecej zdjęć ze spotkania >> 

Opracowanie: Joanna Kaniecka 

Inne artykuły użytkownika

Premiera designerskich...

2016-08-04 13:55:31

Największy polski showroom poświęcony meblom i dekoracjom vintage, Patyna.pl, połączył... więcej

Międzynarodowy Dzień...

2016-06-21 17:49:01

18 czerwca w Bochni odbył się Międzynarodowy Dzień Publicznego Dziergania. więcej

Mayday 2 – najzabawniejsza...

2016-06-16 21:00:25

"Mayday 2”, czyli jak w 120 minut umrzeć ze śmiechu... i przeżyć. więcej

Mayday2 - lepszy niż kabaret!

2016-05-08 14:22:29

Światowy Hit Ruszył w Polskę ! Lepszy niż kabaret! więcej
Inne artykuły

„Koncentrując się na...

2017-04-23 12:42:43

Małgorzata Mika – dziewczyna, którą poznałam w czasie studiów. Interesuje się literaturą... więcej

„Hello, my Blue Diary” –...

2017-04-23 12:33:27

Jej wiersze z pewnością poruszą do głębi każdego człowieka. Pełno w nich smutki i... więcej

Pan od pędzla – rozmowa z...

2017-04-23 12:18:14

Paweł Majerczyk – mówi o sobie Pan Charlie. Zaczął, jak każdy, od bloga modowego i kanału... więcej

„Nie mówię...

2017-04-23 12:10:59

Martyna Kowalczyk – absolwentka ASP. Rysuje komiksy, maluje, gra na basie. Prowadzi bloga z... więcej
Oceń artykuł
Reklama